SRİ LANKA TURU VİZELİ

 • Emirates Hava Yolları
 • 6 Gece 8 Gün
1599 $ 'dan itibaren
Fiyat Teklifi İste
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Emirates Havayolları ile İstanbul-Dubai-Colombo// Dubai-İstanbul ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti
 • Seçilen otellerde 8 gece konaklama
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Lokal rehberlik hizmetleri (İngilizce)
 • Tüm konaklama vergileri  
ÖNEMLİ BİLGİ

T.C. VATANDAŞLARI VİZEYE TABİDİR. SRİLANKA VİZESİ 50 USD KARŞILIĞI KAPIDA ALINABİLMEKTEDİR. VİZE UYGULANACAK PASAPORTLARDA DÖNÜŞ TARİHİ İTİBARİYLE 6 AY GEÇERLİ SÜRE BULUNMASI GEREKMEKTEDİR

Tur Programı

 1. Gün

  ISTANBUL / DUBAI

  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde bilet, pasaport ve check-in işlemlerinden sonra Emirates Havayollarının EK 122 sefer sayılı uçuşu ile 20:05 de Dubai’ye hareket.
  Devamını Oku
 2. Gün

  DUBAI / COLOMBO / KANDALAMA

  Yerel saat ile 01:20’de Dubai’ye varışın ardından 02:35 de yine Emirates Havayollarının EK 650 sefer sayılı bağlantı uçağı ile Colombo’ya hareket. Yerel saat ile 08.25 de Colombo – Bandaranaike Havalimanına varış. Özel karşılamanın ardından; size ait aracınız ile Srilanka’nın kuzeyindeki Kandalama’ya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 4,5 saat sürecek yolculuk sırasında, yolumuzun üstünde bulunan, dünyanın tek fil yetimhanesi olan Pinnawala’ya uğruyoruz. Buradaki onlarca büyüklü küçüklü fili ve onların yaptıkları şovları izliyoruz. Pinnawala’da alınacak öğle yemeğinin ardından Kandalama’ya devam ediyoruz. Kandalama’ya varış ve otele yerleşme. Dinlenmeniz için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz burada yapılan ekstra Fil Safarisine katılabilirler. Geceleme otelimizde.
  Devamını Oku
 3. Gün

  KANDALAMA

  Sabah kahvaltısından sonra özel aracımızla UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Dambulla Mağara Tapınağı’na gidiyoruz. 5 mağaradan oluşan, 150 Budha figürü ve 15 metrelik dev Budha heykeline ev sahipliği yapan bu tapınak aynı zamanda Sri Lanka sanatının da örneklerini sunuyor. Ardından Sri Lanka’nın en eski şehirlerinden biri olan Sigiriya’ya hareket ediyoruz. Aslan Kayası ismiyle de anılan Sigiriya Kalesi, buradaki mağaralarda yaşadığına inanılan aslanlardan dolayı bu ismi almıştır ve 1982 yılından beri Dünya Mirası Listesi’nde bulunmaktadır. 5000 yıllık geçmişi bulunan ünlü kalenin spiral merdivenleri, ünlü freskleri, ayna duvarları ve su oyunları bahçesi oldukça ilginizi çekecek. Sigirya’dan otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
  Devamını Oku
 4. Gün

  KANDALAMA / KANDY

  Sabah kahvaltısının ardından, UNESCO Dünya Koruma Mirası’na alınan, Sri Lanka’nın krallıkla yönetildiği dönemin en son başkenti olan ve görkem, ihtişam anlamlarına gelen Kandy’ye doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuz sırasında yol üzerinde Matale Baharat Çarşısı’nı gezeceğiz. Burada çeşitli baharat bitkileri ve şifalı karışımların nasıl yapıldıklarını öğrenebilir ve satın alabilirsiniz. Kandy’e varışımızı takiben, kasaba merkezini, pazar alanını, gölü ve mücevher müzesini geziyor ve Dalada Maligawa Tapınağı’na gidiyoruz. Budha’ nın dişinin bulunduğu bu kutsal tapınağı ve bu tapınaktaki seremonileri gördükten sonra geleneksel Kandy dans şovunu izleyip otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
  Devamını Oku
 5. Gün

  KANDY / BENTOTA

  Sabah kahvaltısından sonra Bentota’ya gitmek için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yol güzergahında Sri Lanka’ya özgü birçok dükkâna tanık olacaksınız. Bentota’ya varışın ardından, deniz, kum ve güneşten yararlanma imkanı. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
  Devamını Oku
 6. Gün

  BENTOTA

  Sabah kahvaltısından sonra denizin tadını çıkarmanız için serbest zaman. Dilerseniz, ekstra olarak düzenlenecek olan tekne gezisine katılabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
  Devamını Oku
 7. Gün

  BENTOTA / COLOMBO

  Sabah kahvaltımızın ardından Sri Lanka’nın renkli başkenti Colombo’ya transfer. Öğleden sonra Colombo şehir turu. 1749 yapımı tarihi Wolfendhal Kilisesi, Pettah çarşısı, Budist ve Hindu Tapınakları, özgürlük meydanı, Bandaranaike Memorial International konferans salonu, Sri Jayewardenepura’daki yeni parlamento binası ve ünlü ODEL alışveriş merkezi görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
  Devamını Oku
 8. Gün

  COLOMBO / DUBAI / ISTANBUL

  Sabah kahvaltısının ardından, dönüş için havalimanına transfer. Emirates Havayolları’nın EK651 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:55'de Dubai’ye hareket. Yerel saat ile 13.00'da Dubai’ye varış. Buradaki bağlantı uçağı olan EK121 sefer sayılı uçuş ile saat 14:20’de İstanbul’a hareket. Saat 18.30'da İstanbul’ varış ve turumuzun sonu.
  Devamını Oku
  Daha Fazla Gün GörüntüleDaha Az Gün Görüntüle
  Egzotik Adalar image description

  SRİ LANKA

  Uçsuz bucaksız kumsalları, zümrüt yeşili çay bahçelerinin yükseldiği tepeleri, kayalara oyulmuş tapınakları, baharat bahçeleri ve doğal yaşamı ile mucizeler ülkesi Sri Lanka, bir efsaneye göre Hz. Adem'in yitirdiği cennetin yasını tuttuğu yerdir. Bu yüzden burada bulunan Pirtulatalga Doruğu diğer adıyla Adem Doruğu görülmeye değer!

  Dünyadaki tek fil yetimhanesi Pinnawala, UNESCO Dünya Mirası'ndaki en eski başkent Sigiriya, Orta Çağ Kenti Polannaruwa, baharatları ile ünlü Matale Botanik Bahçesi, Sinhala Krallığı'nın son başkenti, görkem ve ihtişam anlamına gelen Kandy ve Diş Tapınağı, çayın altın vadisi Tea Trails ve Asya'nın değişen yüzünü yansıtan Colombo Sri Lanka’da mutlaka görmeniz gereken yerler.

  Devamını Oku

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Emirates Havayolları ile İstanbul-Dubai-Colombo// Dubai-İstanbul ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti
  • Seçilen otellerde 8 gece konaklama
  • Programda belirtilen tüm transferler
  • Programda belirtilen tüm turlar
  • Lokal rehberlik hizmetleri (İngilizce)
  • Tüm konaklama vergileri  

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurt Dışına Çıkış Harcı 50 TL
  • Kişisel Harcamalar, Bahşişler ve Ekstra Turlar
  • Sri Lanka Vizesi

  Önemli Notlar

  • Emirates Havayolları istediği zaman uçuş saatlerinde değişiklik yapabilir.
  • Fiyatlandırma en düşük sınıf baz alınarak yapılmıştır. Gidilecek tarih seçildiğinde, uçuş sınıfından doğabilecek değişiklik fiyatlara yansıtılacaktır.
  • Çocuk indirimleri, çocukların anne baba ile aynı oda da kalması halinde geçerlidir
  • Programda belirtilen ekstra turların saatleri ve günü değişebilir
  • Herhangi bir nedenle yolcunun uçağı kaçırmasından dolayı olabilecek sorunlarda sorumluluk yolcuya aittir.
  • Otellerin Check-in saati 14:00 ve Check-Out saati 12:00 dir.
  Tatilini Planla Geri Dön
  GÖNDER